Finlandia

Finlandia jest państwem, które znajduje się w północnej części Europy. Jej sąsiadami jest Szwecja, Norwegia oraz Rosja. Obecna jest tu znamienita ilość jezior – około 55 tys., a także dostęp do Morza Bałtyckiego. Stolicą są Helsinki, a liczba ludności kraju wynosi około 5 320 000. 93% stanowią Finowie, a około 6% to Szwedzi. Klimat umiarkowany chłodny przejściowy – występuje na południu, a na północy, znajduje się zakres klimatu okołobiegunowego subpolarnego.

Blisko natury

Finlandia słynie z bogatych w krajobrazy tras leśnych i pięknych widoków zimową porą. Północ Finlandii jest mniej zamieszkała, ale za to bogatsza w niesamowite przeżycia. To właśnie tutaj można podziwiać zorzę polarną, czy też wybrać się zaprzęgiem razem z psami husky, czy też reniferami. Na południu znajduje się większa ilość miast, które zauroczą swoją zabytkową zabudową, jak również nowoczesnymi rozwiązaniami.

Atrakcje turystyczne

Niezaprzeczalnymi dodatkami, które urozmaicą niejedną wycieczkę są:
– odwiedzenie miejscowości Rovaniemi, w której znajduje się siedziba Świętego Mikołaja;
– miasteczko Naantali, skrywające w sobie park rozrywki Świat Muminków;
– narciarstwo i zjazdy na sankach;
– odpoczynek w saunach;
– wędkowanie na zamarzniętym jeziorze.
Podróż do Finlandii, będzie niezapomnianą przygodą o każdej porze roku. Zwiedzaniem, jak również aktywny wypoczynek – są dla tych, którzy lubią dużo zobaczyć, ale też zadbać o nietuzinkowe wspomnienia. Piękny kraj, w którym urzeknie każde odwiedzone miejsce wzdłuż i wszerz swojej powierzchni.