Kolumbia

Wielu z nas Kolumbia kojarzy się przede wszystkim z zagłębiem narkotykowym i przemocą. Chociaż te opinie nie są pozbawione racji – Kolumbia jest największym na świecie producentem kokainy i od dziesięcioleci znajdują się tutaj siedziby największych karteli – to również fascynujący kraj, który ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Warto go odkryć.

Kolumbia – kraj różnorodności przyrodniczej

W Kolumbii znajdziemy przede wszystkim bardzo zróżnicowany krajobraz. Kraj ten przebiega przez wiele stref klimatycznych i krain geograficznych. Znajdziemy tu dwa wybrzeża: pacyficzne na zachodzie i karaibskie na północy kraju, szczyty Andów, tropikalne lasy na równiku, mnóstwo zieleni i liczne jeziora. Populacja Kolumbii liczy 48 milionów mieszkańców, najbardziej zaludnione są okolice andyjskie i wybrzeże morza karaibskiego. Kolumbia to również kraj bardzo zróżnicowany etnicznie: znajdziemy tu rodowitych Indian, potomków chrześcijańskich kolonizatorów i potomków afrykańskich niewolników.

Przemierzając Kolumbię…

Co warto zobaczyć w Kolumbii? Bez wątpienia miasta, z których każdy ma swój niepowtarzalny klimat: stolicę – Bogotę (Muzeum Złota, malowniczą dzielnicę La Candaleria), czy uważane niegdyś za niebezpieczne, lecz dzisiaj przyciągające turystów Medellin. Warta uwagi jest również „Rzeka Pięciu Kolorów” – Cano Cristales. Bez wątpienia niezwykłą przygodą będą również wszelkie wyprawy w góry czy dżunglę – warto jednak korzystać w takich przypadkach ze wsparcia doświadczonych przewodników.